Meie uksed on avatud :

E - R   8:00 - 22:00

L - P   9:00 - 20:00

 

Pärnu, Riia mnt. 129


Estonian - et

Otsing

ava_9.jpg

 
Oktoober 2017 November 2017 Detsember 2017
E T K N R L P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30


Pärnu Spordihalli visioon

Pärnu on sportlik linn. Spordiga tegeleb enamik linnaelanikest, aktiivne liikumine on kujunenud meie kaaslinlaste eluviisiks. Sport on emotsionaalse elamuse pakkuja ja meie linna identiteedi väga tähtis osa. Sport on sotsiaalselt väärtustatud ja leiab meedias pidevalt kajastamist.

* Tugevused

* Võimalused visiooni saavutamiseks

* Spordihalli kasutajad

* Koostöö

 


Meie tugevuseks on:

- koolide korrasolevad spordibaasid
- lapsi spordi juurde toovad ja häid tulemusi saavutanud noortetreenerid
- spordiklubidepõhine, stabiilne ja tulemustele orienteeritud spordi rahastamine
- Pärnu spordiliidu tasakaalustav mõju
- alade mitmekesisus ja tugevad eestvedajad paljudel aladel
- esindusvõistkondade arvukus ja meisterlikkus
- maineürituste korraldamine


Uus valmiv spordihall saab Pärnu linna spordikeskuseks:

- Pärnust saab enam nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud spordilinn, spordihallis toimuvad rahvusvahelised ja vabariiklikud võistlused

- suurendab Pärnu linna ja maakonna ühistegemisi spordi- ja kultuuri valdkonnas
- spordihall parandab oluliselt pallimängude võimalusi võistluste korraldamisel
- spordihall suurendab oluliselt spordikooli ja spordiklubide treeningpaiku, annab võimaluse korvpalli 
  ja võrkpalli koondiste treeninglaagrite korraldamist 
- spordihall võimaldab alustada uute alade harrastamisega Pärnus
- spordihall võimaldab korraldada mitmesuguseid kultuuri- ja massiüritusi
- spordihall saab tähtsaks vaba aja keskuseks
- spordihalli ümber koonduvad teised linnale kuuluvad spordibaasid

Pärnust saab enam nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud spordilinn. Pärnu on valitud spordialadel kindlustanud oma koha rahvusvahelises spordikalendris ning saab paremini pakkuda spordialast vaatemängu.

Samal ajal muutub spordihall Pärnu üks tähtsamaks spordi- ja vaba aja keskuseks. Siin on võimalik igapäevaselt koos perega leida meeldivat tegevust. Spordihalli nooremateks külastajateks saavad beebid, kellele on siin beebikool ja beebide võimlemise grupid.

Järgmine sihtgrupp on lasteaialapsed, kellele leiame ka ühistegevust. Siin saavad treenerid teha oma esimese valiku ja saada treeningrühmadesse tublisid lapsi. Paralleelselt saavad pered koos lastega hallis ühistegevust leida, ka need kelle eesmärk ei ole sportlikud saavutused. Iga kvartal hallis hakkavad toimuma ühisüritused liidavad kõiki spordihalliga. Hakkame tähistama emade ja isade päeva (tänavu on kokku lepitud lastekaupade maaletoojatega korraldada meeldiv üritus 8.novembril), korraldame 2x aastas nn Pärnu rekordite päevi, tähistame kõigi lasteaedade osavõtul lastekaitsepäeva. Me suudame tuua noorpered halli, siitkaudu saame kasvatada spordihuvi ja soovi tulevikus spordi juurde jääda.

Hallis on I korrusel 4369,2m2, II korrusel 2137,4m2 pinda, hoone kubatuur on 61950m3.

 

 

Võimalused visiooni saavutamiseks:

Pärnust saab enam tunnustatud spordilinn.

* Võistlusvalmidus suurvõistlusteks

Peasaali kahte vasakpoolsemat väljakut on võimalik kasutada suurvõistlusteks ja rohkema pealtvaatajaskonnaga üritusteks. Maha on märgitud korv- ja võrkpallijooned. Teiste alade toimumisel kasutatakse ajutisi jooni ürituse tarbeks. Peatabloo koos lisafunktsioonidega on parim Eestis, mis võimaldab paremini võistluste kulgu kui samalaadsetes teistes Eesti spordihallides.

Võrkpallivõistlusteks hangitakse spetsiaalne võrkpalliväljaku kate. Võrkpallile on ka oluline laekõrgus, 12,2m vastab rahvusvahelistele nõuetele. Pealtvaatajate istekohtade arv ca 2000. Võimalik suurendada istekohti 500 koha võrra, paigaldades monteeritava lisatribüüni. Seisukohti ca 300.

* Valmidus teisteks suurüritusteks

Katusekonstruktsioone sai linnavalitsuse ettepanekul tugevdatud võimaldamaks sinna paigutada lisavalgustust ja võimendust mis on vajalik kontsertide jt ürituste tarbeks. Esimene akustikakontroll on positiivne. Põrandale paigaldatakse spetsiaalne põrandakate kaitsmaks puitpõrandat. Kontserdi tarbeks on võimalik kuni 2500 istekohta. Vajadusel on võimalik kasutada riietusruume garderoobidena. Messide tarbeks on näitusepinda ligi 3000m2. Peasaalis on võimalik läbi viia kõikide pallimängude, võitluskunstide jt Pärnus viljelevate spordialade suurüritusi

* Võistlusvalmidus vabariiklikeks võistlusteks

- Peasaal on eraldatud vahekardinatega, et üheaegselt saaks toimuda võistlused 3-l korvpalli- ja 3-l või 4-l võrkpalliväljakul. Istekohtade arv igal väljakul kuni 150. Lisaks on võimalik jälgida mänge II korrusele paigaldatud piirdele toetudes. Kõik väljakud on varustatud tabloodega ja korvpalli tarbeks ka 24 sekundi tabloodega.

- Võitluskunstide saal. Saalis on paigaldatud vineerpõrandale 8 tõstekohta

tõstevõistluste tarbeks, rahvusvahelistel võistlustel kasutatakse peaareenina ruumi 101 vasakpoolsemat saali ja 8 tõstepõrandaga kohta harjutuskohana. Vineerpõrandale paigaldatakse tatami, klassikalise maadluse ja judo matid. Ruum eraldatakse vahekardinaga, mis annab võimaluse üheaegselt treenida seal erinevatel treeninggruppidel.

- Võimlemissaal. Saalis on sama puitpõrand, peasaalis. See annab võimalusi korraldada erinevaid väiksearvulisi spordivõistlusi.

- Maleklubi ruum, mida saab kasutada male, kabe, bridzi mängimiseks. Võimalus kasutada ruumi seminaride, koosolekute ja suurürituste pressikonverentside tarbeks.

 

Üles ...

 

 

Spordihalli kasutajad

1. Korvpall

Eelkokkulepe on sõlmitud korvpalliklubiga Pärnu. Klubi saab enda käsutusse tööruumi 125, hakkab treenima saali 101 vasakpoolsemas saaliosas. Sinna saab paigaldada täiendavad reguleeritavad korvpallilauad. Riietusruumidena kasutab klubi riietusruume nr. 145 ja 150, mis on klubi soovil kasutatud siseviimistluses oranži värvi. Treenerite riietusruumid nr. 126 ja 131. Lisaruumina saab kasutada tõstesaali 102a ja omab laoruumis 102 oma inventari boksi. Saali kasutamisplaani on klubi esitanud. Esindusmeeskond hakkab liigamänge mängima uues spordihallis.

Eelkokkulepe on sõlmitud korvpalliklubiga Paulus, kes saab kasutada tööruumina II korrusele rajatud lisatööruumi, treeninguteks saavad nad kasutada peasaali parempoolsemat väljakut, tõstesaali 102a ja laoruumis 102 boksi inventari hoidmiseks. Riietusruumidena kasutatakse ruume 166 ja 170, kus on kasutatud klubi soovil siseviimistluses kollast tooni. Treenerite riietusruumid nr. 126 ja 131. Saali kasutamise plaani on klubi esitanud.

2. Võrkpall

Eelkokkulepe on sõlmitud Pärnu võrkpalliklubiga. Klubi kasutab tööruumina nr.124 ruumi, treeninguteks peasaali keskmist väljakut, tõstesaali 102a ja laoruumis 102 oma inventariboksi. Riietusruumidena kasutab klubi ruume 151 ja 156, mis klubi ettepanekul kasutatud viimistlusvärvidena rohelist. Treenerite riietusruumid nr.126 ja 131.  Klubi nais- ja meeskond hakkavad liigamänge mängima uues spordihallis.

3. Spordikool

Kasutab tööruumidena ruume nr. 130 ja 134, treeninguteks peasaali 3.väljakut. Laoruumis 102 saab oma treenerite inventari tarbeks boksid. Treenerite riietusruumid ruumid nr. 126 ja 131.


4. Iluvõimlemine

Võimlemisklubi kasutab saali 219, vahenditega treenimisel peasaali 3.väljakut, riietusruumina ruumi 178, treenerid ruumi 131. Saali kasutamise plaanid on klubi esitanud.

Tõstesaal, rajati täiendavalt. Seal on võimalik hallis treenivatel treeninggruppidel tegeleda üldfüüsilise ettevalmistusega.

5. Jõusaal

Operaator rendib saali nr.184, riietusruumidena kasutab ruume nr.157 ja 164 ja administraatoriruumi nr.176 ja 177.

6. Male

Kasutab ruumi 214. Kasutamise plaan täpsustamisel.

7. Ammu- ja vibulaskmine

Laoruumis 102 on võimalik paigaldada 2 laskekohta, kus saab lasta 30m distantsilt. Riietusruumid vastavalt võimalustele.

8. Kiiking

Kasutab peasaali parempoolsemat saali, kuhu põranda alla on paigaldatud vajalikud kinnituse kahe kiige paigaldamiseks. Kasutab riietusruumidena ruume 165 ja170. Kasutamise plaanid täpsustamisel.

9. Beebikool

Kasutab ruumi 214. Plaanid täpsustamisel.

 

10. Beebivõimlemine

Kasutab ruume 214 ja 118. Plaanid täpsustamisel.


 

Üles ...

 

 

 

 

Koostöö:

* Spordialaliitudega võistluste korraldamiseks

 

Suurvõistluste tarbeks kõik vajalikud tehnilised vahendid on olemas.

Kõigile pallimängualadele ja hallis tegutsevatele klubidele on võimalus korraldada on suurvõistlusi peasaalis. Meie eeliseks on kaasaegsem võistluspaik, hea asukoht, head majutusvõimalused Pärnus.


 

* Kontserte korraldavate organisatsioonidega

Peasaali paigaldatakse spetsiaalne põrandakate. Istekohtade arv kuni 2500. Riietusruume saab kasutada üleriiete hoiuks. Laekonstruktsioone on tugevdatud võimaldamaks paigaldada lisavalgustust ja helivõimendust.

Tantsuvõistluste tarbeks 2000 istekohale saab lisada laudu ja toole 200-le pealtvaatajale. Võimalus korraldada rahvatantsu suurüritusi, põrandapinda tantsimiseks oleks 1300m2.* Muud üritused

Võimalus korraldada messe. Logistiliselt on lihtne tuua kohale messidel pakutavad tooted. Osalejatele tagatakse spordihallis kuni 3000m2. näituse pinda. Arutanud on koostöö võimalusi Eesti Näitustega ja leitud võimaluse koostööks.

 

 

* Koostöö linna spordiklubidega ja spordibaasidega

 Siia saaks üle tuua mitmed võistlused, mis toimuvad teistes spordibaasides Pärnus ja teistes linnades. Näiteks sõudmise ergomeetrite võistluse Tallinnast, spordimeeste aastalõpu võistluse jne.

 

 

* Koostöö teiste linnade spordihallidega

Kuigi oleme konkurendid spordivõistluste saamiseks oma spordihalli, oleks meil palju võimalik ka teha koos. Praegu juba mitu aastat tegutsevate spordihallides toimuvad toredad üritused. Samalaadseid üritusi võiksime erinevatel aegadel läbi viia näiteks Tartus, Rakveres ja Pärnus. Läbirääkimisi on alustatud.


* Koostöö koolidega ja koolispordiliiduga

Toimub koolispordi suurüritused spordihallis. Koolidele pakkunud võimaluse korraldada ülekoolilisi spordipäevi spordihallis. Pidulikud koolilõpuaktused on võimalik korraldada siin. Suur peasaal võimaldab kõigil üheskoos olla selle piduliku hetke juures.

 


* Koostöö Pärnu kolledžiga

Korraldadatakse tudengite sportlikke üritused.


* Koostöö lasteaedadega

Linna haridusosakonnaga ja lasteaedade kehalise kasvatuse sektsiooni liikmetega oleme leidnud võimaluse tuua lasteaiarühmad hommikustel aegadel spordihalli ja pakkuda neile sportlikku meelelahutust.


* Koostöö linna sanatooriumidega

Saaksime pakkuda üheskoos koondvõistkondadele kohta treeninglaagrite korraldamisel.Üles ...